خانه | پزشکی و سلامتی | درمان بدون دارو بیماری آسم

درمان بدون دارو بیماری آسم

درمان خانگی بیماری آسم

ممکن است تصور کنید کسانی که دچار بیماری آسم هستند، هیچ گاه بهبود نمی یابند و یا فقط با استفاده از داروها در وضعیت بهتری قرار می گیرند. درحالی که اینطور نیست.

لازمه ی بهبود بیماری آسم فقط مصرف داروهای تجویز شده نیست. شما بامراقبت کردن از خودتان و درمان بیماری های دیگر که با آسم مرتبط هستند، بیماری آسم را کنترل می کنید و با سبک زندگی درست، بیماری آسم را در خانه درمان می کنید.

در این قسمت، ما راهکارهایی برای کنترل آسم و یا پیشگیری از تشدید آسم برای شما داریم…

درمان خانگی بیماری آسم

•    ورزش

درمان خانگی بیماری آسم

تصور عامّه این است که افراد مبتلا به آسم نمی توانند ورزش کنند یا ورزش کردن، بیماری آن ها را تشدید می کنید. این باور غلط را اصلاح کنید.

ابتلا به آسم به این معنی نیست که باید کمتر فعال باشید. ورزش، حملات آسم و علائم آن را کنترل می کند و کاهش می دهد. فراموش نکنید اگر در هوای سرد ورزش می کنید، به صورت تان ماسک بزنید تا هوایی که نفس می کشید، گرم باشد.

ورزش هایی متناسب با بیماری آسم انتخاب کنید و انجام آن را جزو برنامه ی روزانه تان قرار دهید.

•    وزن کمتر، آسم خفیف تر

فراموش نکنید که اضافه وزن، علائم آسم را بدتر می کند و شما را در معرض ابتلا به بیماری های دیگر از جمله حملات قلبی، فشارخون بالا، دیابت و… قرار می دهد.

علاوه بر قراردادن ورزش، در برنامه ی روزانه تان، تغذیه ی مناسب و کاهش وزن را فراموش نکنید.

درمان خانگی بیماری آسم

•    میوه و سبزیجات

یکی از راه های کنترل آسم، تصحیح برنامه ی غذایی تان است. میوه و سبزیجات سرشار از مواد مغذی محافظ (آنتی اکسیدان ها) هستند که سیستم ایمنی را تقویت می کنند و حساسیت شما به مواد آلرژی زا را کاهش می دهند.

•    سوزش معده و ریفلاکس معده به مری

رفلاکس معده به معنی سوزش معده و برگشت اسید آن از طریق مری به دهان است که معمولاً با سوزش سر دل و ترش کردن همراه است.

احتمال دارد که اسید معده که باعث سوزش معده می شوذ، پس از بازگشت به دهان، به مجرای هوا آسیب بزند و علائم آسم را بدتر کند و حتّی به تارهای صوتی شما نیز آسیب بزند.

اگر مکرراً یا همیشه سوزش معده دارید، برای درمان آن به پزشک مراجعه کنید. شاید برای بهبود علائم آسم به درمان ریفلاکس معده هم نیاز داشته باشد.

بنابراین پیش از هرکاری، برای درمان بیماری آسم، سبک زندگی تان را تغییر دهید.

درمان خانگی بیماری آسم

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

Web Analytics