خانه | پزشکی و سلامتی | درمان های طبیعی برای رفع پف زیر چشم

درمان های طبیعی برای رفع پف زیر چشم

درمان های طبیعی برای رفع پف زیر چشمپف زیر چشم، ‌التهاب خفیف یا تورّم اطراف چشم است.مهم ترین دلایل آسیب به پوست و مو بخصوص این مسئله، استرس، بی خوابی، اضطراب، عصبی بودن و یا ژنتیکی است.
اگر بسیاری از افراد خانواده ی شما این مشکل را دارند، این احتمال وجود دارد که این مسئله ژنتیکی باشد و شاید نتوانید کار خاصی در مورد آن انجام دهید.
می توانید با عمل جراحی، التهاب پوست را رفع کنید اما این کار بسیار هزینه بردار است و خطراتی هم دارد.
با این حال، اگر این مشکل ژنتیکی نباشد و به دنبال درمان سریع آن باشید، می توانید یکی از راه های طب جایگزین و درمان های طبیعی رفع پف زیر چشم را انتخاب کنید زیرا این راه ها بی خطر و ارزان تر از داروهای داروخانه ای هستند.

این درمان ها چگونه عمل می کنند؟

مهم ترین هدف این درمان های طبیعی، از بین بردن تورم و بهبود جریان خون برای رفع پف زیر چشم است. بدین منظور،‌ باید از مواد طبیعی استفاده شود که حاوی میزان مناسبی از ترکیبات فعال شامل تانن ها، آنزیم های طبیعی، مواد مغذی، روغن های فرّار و مواد معدنی (منیزیم، سدیم، منگنز و آهن) باشند.
با این حال، همه ی درمان ها ممکن است برای شما جواب ندهد. قبل از امتحان کردن یکی از این راه ها، مطمئن شوید که برای سلامتی شما مضر نیستند.

درمان های طبیعی برای پف دور چشم

خیار

درمان های طبیعی برای رفع پف زیر چشم

یک خیار را به صورت ورقه های نازک، حلقه حلقه کنید و تکه های آن را روی چشم قرار دهید تا ورم آن را کاهش دهد و جریان خون را بالا ببرد. از این درمان برای رفع چین و چروک دور چشم هم می توانید استفاده کنید.
خیار را کاملاً له کنید و خمیر آن را روی صورت خود بگذارید تا پوستی شفاف تر داشته باشید. خیار آب و مواد مغذی بسیار زیادی دارد که می توانند ورم دور چشم را جذب کنند و زیبایی شما را در کوتاه ترین زمان به شما بازگردانند.

سیب زمینی ها

درمان های طبیعی برای رفع پف زیر چشم

سیب زمین حاوی آنزیم های مهمی است که می توانند چین های دور چشم را کاهش دهند و زیبایی گذشته ی شما را به شما بازگردانند. یک سیب زمینی را به حلقه های نازک، برش دهید و آنها را روی چشم بگذارید. بگذارید ۳۰ ثانیه روی چشم بمانند تا تأثیر خود را بگذارند. از این درمان برای سوختگی و جراحت ها هم می توانید استفاده کنید.

دمنوش قاصدک

درمان های طبیعی برای رفع پف زیر چشم

دمنوش قاصدک یک مسهل و ادرارآور فوق العاده است که به خارج شدن آب اضافی بدن کمک می کند. این دمونش برای تهوع، استفراغ، عفونت های ادراری، گلودرد و مشکلات کلیوی هم مفید است. دمنوش قاصدک طعم تلخی دارد و برای بهتر کردن طعم آن می توانید همراه آن از زنجبیل، عسل، نعنا یا لیمو استفاده کنید.

عوارض جانبی

اگر همان گونه که توصیه شد، از این راه ها استفاده کنید، مطمئن باشید که مشکلی پیش نمی آید. با این حال، استفاده بیش از حد از آنها می تواند موجب تهوع، جوش پوستی و حسّاس شدن معده شود.
اگر پس از استفاده از هر یک از این مواد، متوجه واکنش منفی بدن خود شدید، به پزشک مراجعه کنید. اگر باردار هستید، به فرزند خود شیر می دهید، از مسکّن، داروهای ضدانعقاد یا رقیق کننده ی خون استفاده می کنید، نباید از این درمان ها استفاده کنید. اگر برای یک جراحی آماده می شوید، نباید از این درمان ها استفاده کنید.
اگر در حال مصرف دارو هستید و موافقت پزشکی دارید و مطمئن هستید که این درمان ها هیچ تداخلی را برای درمان دارویی شما ایجاد نمی کنند، یکی از انها را انتخاب کنید و از فواید فوق العاده آنها بهره مند شوید.

 

یک نظر

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

Web Analytics