خانه | آرایشی و زیبایی | پوست | ۶ راه برای محافظت از پوست دور چشم در برابر آفتاب

۶ راه برای محافظت از پوست دور چشم در برابر آفتاب

محافظت از پوست دور چشم در برابر آفتاب تابستان

 

هر چه گرمای هوا بیشتر شود آفتاب هم سوزان تر خواهد شد و شما باید بیشتر مراقب پوست دور چشم تان باشید. محافظت از پوست دور چشم در برابر آفتاب تابستان باید جدی گرفته شود.

 

یکی از مهم ترین قسمت هایی که در زیبایی شما نقش بسزایی دارد چشم و ناحیه ی اطراف آن است . خیلی از ما وقتی صحبت از مراقبت از پوست می شود یاد پوست صورت می افتیم و اصلا به پوست ناحیه ی چشم خود توجه نمی کنیم ، غافل از این که اگر پوست ناحیه ی چشم آسیب ببنید در زیبایی ما تاثیرات زیادی می گذارد .

 

۱٫ وقتی که شما گریه می کنید یا در معرض باد های گرم یا سرد قرار می گیرید پوست ناحیه ی چشم شما تحریک می شود و حتی ممکن است آسیب ببیند. برای جلوگیری از این آسیب ها شما باید به هنگام خواب ابتدا پوست خود با یک فیس واش یا شامپو بچه خوب بشویید سپس با استفاده از یک لوسیون یا کرم مرطوب کننده ناحیه ی اطراف چشم خود را به صورت دورانی ماساژ دهید همچنین استفاده از کرم هایی که دارای عسل هستند نیز توصیه می شود .

 

۲٫ اگر که چشمان شما گاهی اوقات قرمز می شود می توانید از قطره های آنتی باکترییال چشمی استفاده کنید .

 

۳٫ همچنین برای جلوگیری از افتادن چین و چروک در اطراف چشم خود ما استفاده از عینک های افتابی گرد و بزرگ را به شما پیشنهاد می کنیم و از طرفی ماساژ دور چشم به هنگام خواب نیز واجب است .

 

۴٫ شما باید برای جلوگیری از پف کردن زیر چشمان خود از از یک بالش نرم و کوتاه که روکشی از جنس یک پارچه ی نرم مانند ساتن استفاده کنید .

 

۵٫ همچنین مصرف ویتامین های K وA نیز توصیه می شود والبته برای جلوگیری از التهاب دور چشم استفاده از پماد ویتامین A وD چشمی نیز توصیه می شود .

 

۶٫ در ضمن خواب بیش از ۸ ساعت نیز باعث پف زیر چشم می شود پس سعی کنید از خواب بیش از ۸ بپرهیزید .

یک نظر

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

Web Analytics