خانه | سینما و تلویزیون | مریلا زارعی : رقابت با هدیه تهرانی و لیلا حاتمی فوق العاده است +تصاویر

مریلا زارعی : رقابت با هدیه تهرانی و لیلا حاتمی فوق العاده است +تصاویر

مریلا زارعی بازیگر فیلم « زیر سقف دودی» معتقد است که افتخاری است که در کنار لیلا حاتمی و هدیه تهرانی کاندیدای دریافت جایزه نقش اول زن شده است.

مریلا زارعی

مریلا زارعی

مریلا زارعی بازیگر با سابقه سینما امسال با فیلم «زیر سقف دودی » در جشنواره فجر حاضر شده است. او برای بازی متفاوتی که در این فیلم دارد، کاندیدای کسب سیمرغ بازیگر نقش اول زن شده است.

مریلا زارعی بازیگر فیلم «زیر سقف دودی» درباره بازی در این فیلم گفت: «بازخوردهای خوبی نسبت به بازی در فیلم «زیرسقف دودی» کسب کرده ام. در چند سال اخیر سعی داشتم تا سراغ نقش هایی بروم که دچار چالش شوم. عموما سعی را بر این گذاشته ام که نقش های متفاوتی بازی کنم. تلاش زیادی برای بازی در هر فیلمی انجام می دهم. امیدوارم این فیلم مورد توجه مخاطبان ،منتقدین و سایر کسانی آن را مشاهده می کنند قرار بگیرد. البته روند کسب رضایت مخاطبان تا انتها دست خود بازیگر نیست. ما فیلمنامه را انتخاب می کنیم. سعی را بر این می گذاریم که بهترین بازی را ارائه دهیم. از اینجا به بعد دیگر نظر دوستان و کسانی که فیلم ها را می بینند شرط است.»

 مریلا زارعی

مریلا زارعی درباره رقبایش برای کسب سیمرغ گفت: «واقعیت این است که تا همین جا نیز افتخار بزرگی برای من بوده است. قطعا رقابت با هدیه تهرانی و لیلا حاتمی فوق العاده است. تقریبا ورود هر سه نفر ما به سینما هم زمان بوده است. البته لیلا حاتمی به واسطه خانواده کاملا سینمایی که داشت چند سال زودتر از من و خانم تهرانی شروع به بازی کرد.به هر حال احساس خوبی دارم. کنار همکارانم هستم کسانی که از دیدن بازی آنها لذت می برم. هر فردی که سیمرغ کسب کند قطعا لایق آن است.فرقی نمی کند قطعا بهترین بازیگر انتخاب خواهد شد.»

بیوگرافی مریلا زارعی

نام :مریلا
نام خانوادگی :زارعی
تاریخ تولد :۱۳۵۳/۱/۲۵
محل تولد :تهران
تحصیلات :فارغ التحصیل صنایع غذایی

زندگی شخصی :

مریلا زارعی برزی متولد ۲۵ فروردین ۱۳۵۳ بازیگر سینما و تلویزیون ایرانی است. وی خواهر بزرگتر ملیکا زارعی است. مریلا زارعی متولد شهر تهران و فارغ التحصیل صنایع غذایی از دانشگاه آزاد است.

 مریلا زارعی

 عکسهای مریلا زارعی و خواهرش

ملیکا زارعی مجری محبوب برنامه کودک خواهر مریلا زارعی میباشد او متولد ۱۳۶۴ است و صاحب یک دختر به نام مانلی است.

دنیای بازیگری

مریلا زارعی فعالیت در تلویزیون را با بازی در مجموعه تلویزیونی دبیرستان خضرا به کارگردانی اکبر خواجویی در سال ۱۳۷۵ شروع کرد. او در سال ۱۳۷۳ با بازی در فیلم “سلام سینما” (محسن مخملباف) وارد سینما شد و با مجموعه تلویزیونی “کاراگاه” (حسن هدایت) به دنیای بازیگری روی آورد. و با مجموعه تلویزیونی “هوای تازه” (محمد رحمانیان) بیشتر شناخته شد. بازی در فیلم “دو زن” (تهمینه میلانی، ۱۳۷۷) یکی از شانسهای بزرگ او بود. پس از آن توانایی هایش را در “واکنش پنجم” (تهمینه میلانی، ۱۳۸۱) به رخ همگان کشید.

سرانجام با بازی کوتاه اما بسیار تاثیرگذارش در “سربازهای جمعه” (مسعود کیمیایی، ۱۳۸۲) مزد زحماتش را از بیست و دومین جشنواره فیلم فجر، از هشتمین جشن خانه سینما  و از نویسندگان و منتقدان دریافت کرد. ابتدا در فیلم “سلام سینما” ساخته محسن مخملباف (۱۳۷۳) چهرهٔ او بر روی پرده سینما نقش بست. از دیگر نقش های درخشان وی می توان به بازی در فیلم سربازهای جمعه ساخته مسعود کیمیایی و درباره الی ساخته اصغر فرهادی اشاره نمود، که قدرت و هنر بازیگری خود را به نمایش درمی آورد.

 مریلا زارعی

خانم مریلا زارعی برای بازی در فیلم شیار ۱۴۳ جایزه سیمرغ بهترین بازیگر نقش اول زن سی و دومین دوره از جشنواره فیلم فجر را کسب کرد.

 ۷ درس زندگی از مریلا زارعی

دنبال كردن آرزوها

گاهی لازم است كارهایی را برای دلمان انجام دهیم اگرچه در مقایسه با كارهای دیگر برای‌مان فایده مادی كمی داشته باشد. به این كارها می‌گویند كارهای «دلی». برای مریلا زارعی تئاتر یك كار دلی است كه حاضر است به خاطرش چندین ماه كارهای پول‌ساز دیگر را كنار بگذارد.
خودش می گوید: «چند‌سال پیش همین اتفاق افتاد كه برای تمرین و اجرای نمایش خانم حاجیان به نام «یك مرد، یك زن» نوشته برشت، دقیقا یك سال كار سینمایی قبول نكردم و ۶ ماه با گروه تمرین كردم كه البته كار سنگینی بود و انرژی بیشتری می‌طلبید. به‌نظرم وقتی این فرصت و امكان برای بازیگر سینما پیش بیاید مثل یك ریكاوری است و فكر می‌كنم روی صحنه‌بودن علاقه همه بازیگران باشد.»

مریلا زارعی

نیكوكاری با حفظ سمت

زارعی فقط یك بازیگر نیست؛ او هم مثل دیگران در زندگی خصوصی و غیرحرفه‌ای‌اش اهدافی دارد كه به آن‌ها پایبند بوده و برای محقق كردن‌شان تلاش می‌كند. او با حضورش در موسسه مهر‌آفرینان و فعالیت به‌عنوان یك سفیر نیكوكار هواداران پروپاقرص‌تری پیدا كرد. خودش در این مورد می‌گوید: «من فكر می‌كنم سفیر نیكوكار بودن از بازیگری خیلی سخت‌تر است چون خیلی مواقع جاهایی می‌روم كه هیچ بازیگر و هنرمندی را نمی‌شناسند و نمی‌دانند من هنرمند هستم و باید زمانی كه كنار كودكان و نوجوانان روستا هستم فقط به فكر این  باشم كه كار خودم را به‌عنوان یك سفیر نیكوكار به‌خوبی انجام بدهم و ‌به حرف‌های كودكان و اموری كه آن‌ها شدیدا به آن نیاز دارند توجه كنم.»

مریلا زارعی

كارهای سخت لذت ‌‌بخش‌تر است

«همه چیزش مثل زندگی بود؛ این‌كه تو نمی‌دانی حالا كه حالت خوب است، الان كه كیف‌ات كوك است، ممكن است یك خبر، یك اتفاق، یك برخورد یا حتی یك اس‌ام‌اس زندگی‌ات را از این‌رو به آن رو كند.» این توصیفی است كه مریلا زارعی برای نقشش در «درباره‌الی…» می‌آورد. گرچه او در این فیلم هم موفق ظاهر شد اما معتقد است كه این نقش و تلاش برای نمایش یك زندگی واقعی سخت‌تر از كارهای دیگرش است و می‌گوید: «اولا خوشحال بودم كه این فرصت به من داده شده؛ ثانیا انگار بوی كار سخت به مشامم می‌رسید؛ كاری كه مدت‌ها بود انتظارش را داشتم. نه این‌كه كارهای دیگر آسان بودند، نه. برای من سطحی‌ترین فیلم‌ها هم كار سخت محسوب می‌شوند اما این فیلم خاص از یك جنس دیگر بود؛ از جنس یك سینمای دیگر.»

 مریلا زارعی

درك نیاز‌های یك كار جمعی

بازیگری یك كار جمعی است. كاری كه هرچقدر هم تیم آن كوچك باشد، باز هم نیازمند درك تك‌تك اعضای جمع است و زارعی در كارهایش نشان داده این توانایی را دارد. خودش معتقد است: «بعد از كار احساس كردم یك زندگی را تجربه كرده‌ام؛ با تمام سختی‌‌ها و آسانی‌ها. به لحاظ حرفه‌ای ریسك بزرگی بود. شما در كنار یك عده بازیگر، هر كدام با سوابق درخشان، قرار است بازی كنید. قرار است طوری كنار هم بایستید كه هیچ‌كس قد بلندتر به‌نظر نرسد یا حتی قد كوتاه‌تر. قرار است طوری كار شود كه انگار این فیلم ۸ بازیگر ندارد. یك بازیگر دارد كه در ۸ جسم حلول كرده، در ۸ نقش. جالب‌تر این‌كه حاصل زحمات هر كدام‌مان بسته به این بود كه دیگری چطور كارش را انجام می‌دهد.»

مریلا زارعی   

تلاش برای احقاق حقوق دیگران

حضور مریلا زارعی در جلسات دادگاه شهلا جاهد از دیگر موضوعاتی بود كه اسم او را سر زبان‌ها انداخت؛ گرچه پیگیری‌های او نتیجه‌ای در بر نداشت اما با این حال در روز اجرای حكم هم از ساعات اولیه در محوطه زندان حضور داشت و با دلداری به خانواده شهلا به آن‌ها برای گرفتن رضایت امیدواری می‌داد. زارعی برای جلب رضایت خانواده قربانی حادثه هم به خانه آن‌ها رفته بود اما سرانجام بدون جلب رضایت آن‌ها مقابل شهلا ظاهر شد. خودش درحالی‌كه اشك در چشمانش حلقه زده بوده در این مورد گفت: «وقتی شهلا را ملاقات كردم او سكوت اختیار كرده بود، از او خواستم اگر ماجرایی ناگفته دارد بیان كند اما شهلا هیچ‌چیز برای گفتن نداشت و تنها به رفتن به دنیای باقی امیدوار بود و از همگی حلالیت طلبید.»

مریلا زارعی

راضی نگه‌داشتن مردم مهم‌تر از هر چیزی است

مریلا زارعی محدودیتی برای كارش قائل نیست؛ تنها مرز او برای وارد شدن به یك كار، راضی نگه‌داشتن مخاطب است. او را هم در تلویزیون دیده‌ایم و هم در سینما، خودش هم می‌گوید: «موضعی برای بازی كردن در تلویزیون ندارم‌ اما مثل خیلی از افراد دیگر همیشه از تلویزیون دلگیری و دلخوری داشته‌ام كه البته هنوز هم دارم اما چیزی كه برای من خیلی بیشتر اهمیت دارد، این است كه بتوانم مخاطبم را راضی كنم. حالا چه در بازیگری در تلویزیون و چه در بازیگری در سینما!»

مریلا زارعی

حس مهم‌تر از هرچیز است

«در زندگی بارها شده كه غصه داری. می‌روی توی اتاقت می‌نشینی پشت در. سرت پایین، به یك نقطه خیره شده‌ای. بغض‌ات توی گلویت است اما نمی‌خواهی اشك بریزی ولی آنقدر داغانی كه شانه‌هایت می‌لرزند. من در سینما به‌عنوان یك مخاطب، دنبال این لحظه‌ها هستم كه بازیگر در آن دیده نشود‌ اما حس و حالش تماشاچی را تحت‌تاثیر قرار دهد.»

 هدف مریلا زارعی از بازیگری محقق كردن چنین تصویری است. او بازیگر پركاری نیست چون می‌خواهد نقشش را با ظرافت انتخاب كند و با وسواسی كه خاص خودش است هم به آن بپردازد.

 مریلا زارعی

سینماسینما

اخبار مرتبط:

گفتگوی جنجالی با مریلازارعی در مورد زندگی حرفه ایش/ او از کارگردان مورد علاقه اش می گوید

ناگفته های جالب مریلا زارعی در مورد حرف هایش که همیشه جنجال به پا می کند (۱) +تصاویر

زندگی شخصی و حرفه ایی مریلا زارعی بدون سانسور!

عکسهای متفاوت مریلا زارعی در قم ، در حال زیارت حرم حضرت معصومه (ص)

چرا مریلا زارعی وسط مصاحبه بغضش شکست و گریه کرد؟ / تصاویری از اشک های ناتمامش

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

Web Analytics