خانه | پزشکی و سلامتی | جنجال طب سنتی برای مصرف چای

جنجال طب سنتی برای مصرف چای

جنجال طب سنتی بر سر مصرف چای

بنا بر دانش طب سنتی، برای جلوگیری از مشکلات  کلیوی، بهتر است از نوشیدن چای زیاد صرف نظر کنید. چای حاوی میزان بالایی اگزالات است و از آن جایی که رایج ترین نوع سنگ کلیه از اسید اگزالیک تولید می شود، نوشیدن چای برای بیماران مبتلا به سنگ کلیه ممنوع است.
امّا تحقیقات اخیر نشان می دهند که چای سبز به کاهش خطر ابتلا به سنگ کلیه کمک می کند.
کسانی که به سنگ کلیه مبتلا می شوند، واقعاً رنج می کشند و برخی از سنگ های کلیه، بسیار دردناک هستند. سنگ کلیه زمانی تشکیل می شود که بلورهای تولید شده در ادرار در کنار هم جمع می شوند و در ۸۰ درصد سنگ های کلیه، این بلورها از ترکیب اگزالات با کلسیم ایجاد می شوند.

اگر این سنگ های تشکیل شده به اندازه ی کافی بزرگ باشند، می توانند باعث انسداد دردناک مجاری ادراری شوند و جریان ادرار خروجی از کلیه را مختل کنند. علائم این سنگ ها شامل درد مزمن، تورم کلیه ها، تهوع، استفراغ، وجود خون در ادرار و تب می شود. خوشبختانه، ادرار به طور طبیعی حاوی ماده ای است که این سنگ ها را تجزیه می کند، بنابراین بیشتر سنگ ها کوچک باقی می مانند و بدون مشکل خاصی از بدن خارج می شوند.
اما ادرار برخی از افراد حاوی میزان کافی از این ماده ی حل کننده نیست؛ علاوه بر این، انواع خاصی از غذاها فرآیند طبیعی شکستن سنگ ها را مختل می کنند و یا باعث افزایش این سنگ ها می شوند.
مواد غذایی حاوی میزان بالای اسید اگزالات همچون اسفناج، حبوبات، توفو، شکلات، گندم، مغزدانه ها، توت فرنگی، قهوه و چای در صدر این فهرست قرار دارند. در واقع، چای و قهوه مهم ترین ممنوعیت غذایی برای افراد مبتلا به سنگ کلیه محسوب می شوند بنابراین کشف اینکه چای سبز می تواند از سنگ کلیه جلوگیری کند، تعجب برانگیز است.
این طور به نظر می رسد که چای سبز به کلسیم اگزالات می پیوندد و بلورهای مسطحی را تشکیل می دهد که تجزیه ی آن ها از اشکال دیگر، راحت تر است. بنابراین هر چه سنگ ها در تماس با چای سبز بیشتری قرار داشته باشند، سنگ های مسطح تری تشکیل خواهند شد.

جنجال طب سنتی بر سر مصرف چای

طبق این تحقیق جدید، نوشیدن چای سبز عادت مناسبی برای جلوگیری از تشکیل سنگ کلیه است. تحقیقات قبلی هم به تأثیر مثبت چای سبز بر روی سنگ کلیه اشاره کرده اند اما در مورد نحوه ی تأثیر آن بر این سنگ ها چیزی نمی دانستند.
اما این پژوهش جدید نشان می دهد که چای سبز تنها با دارا بودن سطح پایینی از اگزالات بر تولید سنگ کلیه تأثیر نمی گذارد بلکه با تأثیر بر شکل بلورهای تشکیل شده، به تجزیه ی راحت تر سنگ ها نیز کمک می کند.
باید به این نکته هم توجه کنیم که میزان اگزالات موجود در چای ها مختلف، با هم متفاوت است. هر گرم چای سیاه حدود ۴٫۶ تا ۵٫۱ میلی گرم اگزالات دارد در حالی که هر گرم چای سبز، حاوی ۰٫۲۳ تا ۱٫۱۵ میلی گرم اگزالات است که در مقایسه با چای سیاه، میزان بسیار اندکی است.
حتی اگر بدترین حالت ممکن را درنظر بگیریم و از توانایی چای سبز در اتصال به کلسیم اگزالات و تغییر شکل سنگ های کلیه صرف نظر کنیم، باز هم این تفاوت چشمگیر در میزان اگزالات نشان می دهد که چای سبز کمتر از چای سیاه برای سنگ کلیه مضر است و در بهترین حالت ممکن هم باید بگوییم که با نوشیدن چای سبز نه تنها از ابتلا به سنگ کلیه جلوگیری می کنید بلکه از فواید کاتچین موجود در این چای نیز بهره مند خواهید شد.
کاتچین موجود در چای سبز از رشد تومورها جلوگیری می کند، قند خون را تنظیم می کند، سطح کلسترول و تری گلیسیرید خون را پایین می آورد و آسیب های بیماری های قلبی را کاهش می دهد.

جنجال طب سنتی بر سر مصرف چای

با این حال، بهترین کار برای جلوگیری از ابتلا به سنگ کلیه نوشیدن آب کافی، مصرف نکردن نوشابه ها و نوشیدنی ها ورزشی، مصرف محدود نمک، داشتن برنامه ی غذایی متعادل و سرشار از میوه و سبزیجات و پرهیز از مصرف بیش از اندازه ی مواد حاوی اگزالات است.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

Web Analytics