خانه | سینما و تلویزیون | بازیگران | نظامیانی که ستاره هالیوود شدند + تصاویر

نظامیانی که ستاره هالیوود شدند + تصاویر

برخی از بازیگران هالیوودی پیش از اینکه وارد سینما شوند در ارتش مشغول به کار بوده‌اند که دانستند نام برخی از آنها خالی از لطف نیست.

در رأس این فهرست نام «مورگان فریمن»، بازیگر برنده اسکار هالیوود به چشم می‌خورد.

 نظامیانی که ستاره هالیوود شدند

«مورگان فریمن» سال ۱۹۵۵ به عنوان بورسیه دانشگاه دولتی جکسون وارد نیروی هوایی ارتش آمریکا شد. وی پس از قریب به چهار دهه به سرباز وظیفه نیروی هوایی تبدیل شد ولی پس از مدتی ارتش را رها کرد و وارد عرصه بازیگری، شغل مورد علاقه‌اش‌ شد. او اولین بار در سال ۱۹۶۴ در یک سریال تلویزیونی با نام ««دنیای دیگر» ظاهر شد و اولین جایزه اسکار خود در بخش بهترین بازیگر نقش مکمل مرد را سال ۲۰۰۵ برای بازی در فیلم «محبوبه یک میلیون دلاری» از آن خود کرد.

«جین هاکمن» دیگر بازیگر آمریکایی است که در عنفوان جوانی در ارتش آمریکا خدمت می‌کرد و سال‌ها بعد به بازیگری روی آورده است.

نظامیانی که ستاره هالیوود شدند

«هاکمن»، زمانی‌که تنها ۱۶ سال داشت به ارتش پیوست و به مدت ۴ سال و نیم خدمت کرد. او ۱۰ سال پس از اینکه ارتش را رها کرد، در حالی‌که مدتی هم در رادیو کار کرده بود، به حرفه بازیگری روی آورد. او سال ۱۹۵۶ به بازیگری روی آورد و و به تئاتر پاسادنا در ایالت کالیفرنیا پیوست. در این جا بود که با داستین هافمن آشنا شد. اولین حضور وی در فیلم «لیلیت» با نقش اولی «وارن بیتی» همراه بود. وی سال ۱۹۶۷ با حضور در فیلم «بانی و کلاید» ساخته «آرتور پن» توانست برای اولین بار، نامزدی جایزه اسکار را بدست آورد. وی طی ۵ دهه فعالیت در عرصه سینما ۵ بار نامزد جایزه اسکار شد که در این میان دو بار نیز توانست این جایزه را به دست آورد که از جمله آنها می‌توان به جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد برای فیلم «ارتباط فرانسوی» اشاره کرد.

«آیس تی»، بازیگر و خواننده ۵۷ ساله  آمریکایی نیز یکی دیگر از بازیگرانی است که نامش در این فهرست قرار گرفته است.

نظامیانی که ستاره هالیوود شدند

او که بیش از همه برای بازی در سریال تلویزیونی «قانون و نظم: واحد قربانیان ویژه» شهرت دارد، در جوانی به مدت چهار سال در پیاده نظام ارتش آمریکا خدمت می‌کرد ولی پس از ترک ارتش، سال‌ها پیش از آنکه به حرفه بازیگر روی آورود به عنوان دی‌جی وارد عرصه موسیقی شد و در سال ۱۹۹۱ برنده جایزه گرمی بهترین خوانندگی رپ دو نفره یا گروهی شد.

او در سریال «قانون و نظم» در نقش «جانی منومیک» ایفای نقش کرده است.

در ادامه این گزارش به نام «چاک نوریس»، بازیگر فیلم رزمی و اکشن هالیوود اشاره شده است که در فیلم «راه اژدها»، بازیگر نقش مقابل «بروس لی» بود.

 نظامیانی که ستاره هالیوود شدند

«نوریس» که یک رزمی کار است و تاکنون دو بار نیز قهرمان کاراته جهان شده است، سال ۱۹۵۸ به عنوان پلیس نیروی هوایی به ارتش آمریکا پیوست. او در کره جنوبی خدمت کرد و در همانجا نیز با هنرهای رزمی آشنا شد، سپس به آمریکا بازگشت و به خدمت خود در نیروی هوایی ادامه داد، تا آنکه در سال ۱۹۶۲ از ارتش استعفاء داد و شش سال بعد نیز با بازی در فیلم «خدمه کشتی شکسته» به عالم سینما پیوست،

نشریه هالیوود ریپورتر، گزارش خود را با ذکر نام «کلینت ایستوود»، بازیگر و کارگردان برنده اسکار هالیوود به پایان رسانده است.

نظامیانی که ستاره هالیوود شدند

نظامیانی که ستاره هالیوود شدند

«کلینت ایستوود» سال ۱۹۵۱ همزمان با جنگ کره، وارد ارتش شد و در لشگر هفتم پیاده فورت اورد ، کالیفرنیا، به عنوان مربی شنا مشغول به خدمت شد. او  چهار سال بعد در سال ۱۹۵۵ برای اولین بار در فیلم «انتقام مخلوق» ایفای نقش کرد. او در عرصه بازیگری و کارگردانی، تاکنون برنده چهار جایزه اسکار شده است.

فارس

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

Web Analytics