خانه | سینما و تلویزیون | چای سبز ، داروی گیاهی دیابت

چای سبز ، داروی گیاهی دیابت

فهرست فواید چای هر روز طویل تر می شود. اکنون خواهید دانست که چرا پیشگیری از دیابت، در این فهرست جای دارد.پلی فنول های موجود در چای سبز می توانند به تنظیم گلوکز بدن و کنترل دیابت یا جلوگیری از آن کمک کند.
جوانی همچنان در حال گذر است اما دارویی گیاهی وجود دارد که می تواند آن را به شما بازگرداند: چای سبز.

قرن هاست که انسان ها از چای استفاده می کنند و امروزه، چای، دومین نوشیدنی محبوب و پرمصرف دنیا (بعد از آب) است. بخشی از این محبوبیت چای سبز می تواند به دلیل فواید شناخته شده ی چای شامل توانایی آن در جلوگیری از سرطان و تقویت سلامت ذهنی باشد. اما چای سبز برای دیابت هم مفید است.
همه ی ما می دانیم که افراد مبتلا به دیابت، در سوخت و ساز قند مشکل دارند. انسولین باعث کاهش قند خون می شود اما در بیماران مبتلا به دیابت نوع ۲، بدن حسّاسیت کمتری به انسولین نشان می دهد و در نتیجه، سطح قند خون بالا می رود.
چای – به خصوص چای سبز- با انجام واکنش های زیست شیمیایی پیچیده، سلول ها را به سوخت و ساز بهتر قند تحریک می کند. چای سبز برای مبتلایان به دیابت مفید است زیرا به عملکرد بهتر سیستم سوخت و ساز بدن کمک می کند.
پژوهش ها در سال ۲۰۱۳ فهرستی از فواید چای برای دیابت و چاقی (که یکی از عوامل ابتلا به دیابت است) را منتشر کرد.
یک پژوهش در ژاپن نشان می دهد احتمال ابتلا به دیابت نوع ۲ در کسانی که روزانه ۶ فنجان چای سبز می نوشند، ۳۳ درصد کمتر از کسانی است که در طول هفته، کمتر از یک فنجان چای می نوشند.
تحقیق دیگری نشان می دهد کسانی که بیش از ۱۰ سال، به طور منظم چای می نوشند نسبت به کسانی که کمتر چای سبز می نوشند،  کمرهای باریک تر و چربی پایین تنه ی کمتری دارند.

نوشیدن چای برای جلوگیری از دیابت مفید است زیرا چای حاوی موادی به نام پلی فنول است؛ پلی فنول ها آنتی اکسیدان هایی هستند که در گیاهان یافت می شوند. پلی فنول ها به کاهش تنش اکسیداتیو کمک می کنند و باعث گشاد شدن رگ های خونی و در نتیجه، کاهش فشار خون، جلوگیری از لختگی خون و کاهش کلسترول خون می شوند.
همه ی این موارد، خطر ابتلا به بیماری های قلبی را که میزان آن در بیماران دیابتی بیشتر است کاهش می دهند. پلی فنول های موجود در چای سبز به تنظیم گلوکز بدن و جلوگیری از دیابت یا کنترل آن نیز کمک می کنند.

کدام چای را برای دیابت بنوشیم: چای سبز یا سیاه؟

به گفته ی دکتر سوزانه استینبام، متخصّص قلب و عروق، همه  چای ها برای دیابت مفید هستند اما چای سبز جایگاه ویژه ای در این بین دارد. میزان پلی فنول های موجود در چای سبز از چای سیاه بیشتر است.
پلی فنول های به سبزیجات و میوه ها رنگ می دهند. بنابراین، هر چه چای سبز، رنگ بیشتری داشته باشد، پلی فنول های آن بیشتر هستند.  در مورد چای سیاه هم، هر قدر چای نارنجی تر باشد،  پلی فنول های بیشتری دارد.
چای سبز برای بیماران دیابتی مفید است زیرا به عملکرد بهتر سیستم سوخت و ساز بدن کمک می کند.
چای سبز پلی فنول های بیشتری دارد زیرا علاوه بر رنگش، از برگ های تخمیرنشده درست می شود و به همین دلیل، کاملاً خالص است.
اما چای سیاه از برگ هایی تهیه می شود که به طور کامل تخمیر شده اند و در نتیجه، برخی از مواد مغذی خود را از دست داده اند. علاوه بر این، میزان کافئین موجود در چای سیاه، دو تا سه برابر چای سبز است و به همین دلیل، ‌مصرف زیاد آن مشکل زا است.
به طور کلی، علاوه بر نوشیدن چای، داشتن برنامه ی غذایی مناسب هم لازم است. دیابت نوع ۲ بیشتر در اثر انتخاب های غذایی غلط ایجاد می شود.
زمانی که صحبت از پیشگیری می شود، داشتن برنامه ی غذایی سرشار از پلی فنول ها می تواند به بهبود سوخت و ساز قند کمک کند. خوردن غذاهای سرشار از پلی فنول ها همچون سیر و میوه ها و سبزیجات پررنگ و البته، نوشیدن چای – به خصوص چای سبز- بهترین راه برای کسانی است که به دنبال کنترل دیابت یا پیشگیری از آن هستند.

داروهای گیاهی

 

یک نظر

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

Web Analytics