خانه | پزشکی و سلامتی | راهکار طب سنتی برای گر گرفتگی

راهکار طب سنتی برای گر گرفتگی

راهکار طب سنتی برای گرگرفتگییکی از آزاردهنده ترین علائم یائسگی و دوران قبل از یائسگی، گرگرفتگی است. زنان مختلف بسته به نوع ساختار هورمونی و شیوه ی زندگی، علائم مختلفی را تجربه می کنند که گرگرفتگی از شایع ترین آن هاست. تحقیقات نشان می دهند که ۸۵ درصد از زنان آمریکایی در سال اول یا دوم یائسگی خود،‌ این مشکل را تجربه می کنند.
متأسفانه، حدود نیمی از زنان تا چندین سال پس از شروع یائسگی، همچنان این مشکل را دارند. اکنون چند راه طبیعی و مؤثر برای حفظ تعادل بدن و ذهن در این دوره به شما معرفی می کنیم…

۱- توت مار

توت مار گیاهی است که در اروپا، به طور گسترده برای درمان علائم یائسگی و گرگرفتگی استفاده می شود. مطالعات نشان می دهند که تأثیر توت مار به اندازه ی استروژن دارویی است که برای کاهش گرگرفتگی تجویز می شود و تحقیق دیگری نشان می دهد که گیاه توت مار برای جلوگیری از تعریق زیاد مفید است.

۲- روغن بذر کتان

اسیدهای چرب به کاهش علائم یائسگی کمک می کنند و بذر کتان هم منبعی از اسیدهای چرب است. کتان حاوی لیگنان های گیاهی است که شبیه به استروژن هستند و احتمالاً باعث تنظیم هورمون استروژن در زنان یائسه می شود.

راهکار طب سنتی برای گرگرفتگی

۳- روغن گل مغربی

گل مغربی تقویت کننده ی کلی بهداشت باروری زنان است و پوست را خنک می کند و تولید استروژن را تنظیم می کند. این گیاه حاوی میزان بالایی از گاما لینولئیک اسید (نوعی اسید چرب ضروری) است و ترشح هورمون پروستاگلاندین را افزایش می دهد و به همین دلایل، همچون یک خواب آور عمل می کند.

راهکار طب سنتی برای گرگرفتگی

۴- شبدر قرمز

این گیاه حاوی میزان بالایی از استروژن های گیاهی به نام ایزوفلاون است که طبق تحقیقات، به کاهش شدت و دفعات گرگرفتگی کمک می کنند.

راهکار طب سنتی برای گرگرفتگی

۵- مریم گلی

سعی کنید روزی چند فنجان دمنوش مریم گلی طبیعی بنوشید. دمنوش مریم گلی علاوه بر کاهش گرگرفتگی، به گوارش بهتر، درمان اسهال نوزادان و رفع سردرد کمک می کند.

راهکار طب سنتی برای گرگرفتگی

داروهای گیاهی

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

Web Analytics